جراح پستان اصفهان | مارکر گذاری تومور های پستان

مارکر گذاری ها چه کمکی به درمان فرد مبتلا به سرطان سینه می کند؟

مارکر گذاری تومور پستان | مسائلی پیرامون مارکر گذاری تومور پستان، از مهم ترین مباحث این نوشتار به شمار می آید . که به دلیل پرسش های مکرر شما کاربران عزیز و اهمیت بسیار این موضوع بر آن شده ایم . تا با جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف و معتبر علمی این نوشتار را در اختیارتان قرار دهیم.

چرا که با دانش بالای در زمینه پزشکی می توانید . در حفظ سلامتی خود و اطرافیان تان بیش از پیش کوشا باشید. سلامتی گوهر ارزشمندی است که با هیچ چیز قیمتی برابری نمی کند . پس قدردان آن باشیم و با سهل انگاری آن را از کف ندهیم .


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :


جراح پستان اصفهان | سرطان مهاجم پستان

مارکر گذاری چیست؟

در پاره از موارد که تومور های بسیار بزرگ هستند و قصد از انجام عمل حفظ بافت وسیعی از پستان ها است . شیمی درمانی صورت می گیرد تا تومور ها به اندازه نرمالی برسند. برای این کار لازم است قبل از شیمی درمانی مارکرگذاری صورت بگیرد تا توده های کوچک شده را برای انجام عمل به خوبی پیدا کرد.

*ذکر یک نکته الزامیست : برخلاف باور و تصور عموم افراد این کار هیچ گونه درد یا خونریزی ندارد و به راحتی قابل اجراست.

فرآیند مارکر گذاری

این اقدام بسیار مهم و تاثیر گذار در عمل جراحی طبق مراحلی انجام می شود که در ادامه به ترتیب شرح داده شده است:

محل مورد نظر را یافته و با محلول های موضعی بی حسی انجام می شود تا مرحله اول که ورود سوزن به سینه است بدون هیچ گونه دردی انجام شود. در مرحله بعدی مارکر داخل سینه و محل مورد نظر کار گذاشته می شود و سپس پزشک از سینه بیمار عکسی دال بر قرار گرفتن مارکر در تومور تهیه می کند.

در اخر پس از اتمام دوره شیمی درمانی باید یک وایری روی مارکر گذاشته شود تا پزشک هنگام عمل بتواند تومور را بیابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *