جراح پستان اصفهان | سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی

سوتین مخصوص | یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید بعد از عمل ماموپلاستی انجام گیرد، استفاده از سوتین های مخصوص یا اصطلاح عامیانه تر سینه بندهای فشاری است. این لباس بعد از عمل ماموپلاستی و دیگر جراحی های مرتبط با پستان، نقش بسزایی در روند بهبودی بیمار خواهد داشت. از اثرات مثبت این لباس می توان به کاهش درد، تورم و همچنین التهاب ناشی از جراحی اشاره کرد.

استفاده از سوتین فشاری برای جراحی پروتز سینه نیز مفید است. زیرا استفاده از یک سینه بند فشاری استاندارد کمک می کند تا ایمپلنت های به کار برده شده برای بزرگ کردن سینه دقیقا در جای خود نگهداری شوند. در بسیاری از موارد، اگر در استفاده از سوتین مخصوص سهل انگاری صورت گیرد، ایمپلنت ممکن است از جای خود خارج شود زیرا در روزهای اول هنوز بافت محل جراحی استحکام کامل را ندارد.

این لباس به پیشگیری از افتادگی پوست نیز کمک خواهد کرد. بنابراین، حتی بعد از جراحی هایی مانند ژنیکوماستی و ماستوپکسی نیز استفاده از این لباس های فشرده الزامی است. از اثرات دیگر استفاده از این لباس می توان به پیشگیری از ایجاد اسکارهای بزرگ و تشکیل کلوئید در محل جراحی نیز اشاره نمود.

"پروتز


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :

چگونه بهترین سوتین مخصوص بعد از عمل ماموپلاستی را انتخاب کنیم؟

از دید جراحان زیبایی پستان پوشیدن سوتین ، اثر بسزایی در نتیجه جراحی خواهد داشت. البته با این شرط که بهترین سینه بند فشاری را انتخاب نماییم. بیمار باید به مدت ۲ تا ۳ هفته پس از هر عمل ماموپلاستی، از این لباس فشاری استفاده کند. بنابراین، کیفیت لباس برای اثربخشی بیشتر اهمیت بسیاری خواهد داشت. یک سینه بند فشاری ویژگی هایی باید داشته باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بهتر است سوتین فشاری بدون سیم باشد. این مساله با توجه به استفاده طولانی مدت از سوتین مخصوص  اهمیت بسیاری دارد.

جنس سوتین فشاری باید از مواد قابل تنفس باشد و تهویه مناسبی برای سینه ها ایجاد کند. کاهش تعریق و بهبود ورود و خروج هوا باعث راحتی هر چه بیشتر بیمار خواهد شد. در مواردی که از سینه بند فشاری با کیفیت نامناسب استفاده گردد، تجمع رطوبت و عفونت در محل جراحی اجتناب ناپذیر خواهد بود.
در مواد سازنده سوتین مخصوص باید از مواد با خواص ضد باکتریایی استفاده شده باشد. این کار از رشد باکتری بر روی سینه ها و ایجاد بوی بد جلوگیری خواهد کرد.
بهتر است سینه بند فشاری بند داشته باشد. بندهای قابل تنظیم به بیمار کمک می کند تا در دوره نقاهت، اندازه آن را بنا بر وضعیت خود تنظیم نماید.
اندازه سینه بند فشاری باید به گونه ای انتخاب شود تا در مواردی مانند استفاده از ایمپلنت، کمترین فشار بر ناحیه تحت جراحی اعمال شود. افرادی که سوتین های مخصوص و راحت با فشار کافی را به کار می برند، دوران نقاهت راحت تری خواهند داشت و نتیجه بهتری از جراحی خود دریافت خواهند کرد.

"جراح

مدت زمان استفاده از سوتین بعد از عمل ماموپلاستی

انواع جراحی سینه از نظر پیچیدگی و تهاجمی بودن با یکدیگر تفاوت دارند. مدت زمان استفاده از سوتین  نیز بر اساس همین موارد تعیین می شود. برای مثال، افرادی که از روش کاشت پروتز سینه استفاده می کنند معمولا تا سه هفته پس از عمل باید از این نوع سینه بند فشاری استفاده کنند. لازم است بدانید که در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی، سینه بند فشاری تنها در هنگام دوش گرفتن می تواند از بدن خارج شود. این قاعده تقریبا برای انواع ماموپلاستی صدق می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *