پروتز پستان اصفهان | خطر جوش قرمز روی سینه

آیا جوش قرمز روی سینه خطرناک است؟

وجود جوش‌های قرمز رنگ بر روی سینه در بسیاری از مواقع باعث نگرانی می‌شود. اگر این جوش‌ها ناشی از گزش حشرات و یا مصرف غذاهای گرم و شیرین باشد، جای نگرانی نیست. همچنین گاهی اوقات جوش و نقاط قرمز روی پستان ناشی از واکنش آلرژیک به برخی از غذاها و یا تحریکات پوستی است. عفونت هم می‌تواند یکی از دلایل بروز این جوش‌ها و نقاط قرمز رنگ شود.

اما در برخی از مواقع وجود جوش‌های قرمز و کوچک بر روی سینه نشانه وجود یک بیماری است. در ادامه این مطلب به علت بروز جوش‌های قرمز رنگ بر روی پستان می‌پردازیم.


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :


جراح پستان اصفهان  | خطر جوش قرمز روی سینه

آیا جوش و نقاط قرمز روی سینه خطرناک است؟

ایجاد جوش و دانه‌های قرمز بر روی پستان در بسیاری از مواقع نگران‌کننده نیست و در برخی از موارد هم ممکن است از یک بیماری تهاجمی مثل سرطان سینه خبر دهد. بنابراین لازم است تا علائم دیگری که همراه با جوش‌های قرمز بر روی پستان ایجاد می‌شود، بررسی شوند.

آیا جوش قرمز نشانه سرطان پستان است؟

جوش قرمز روی پستان معمولاً علامت یک بیماری غیرسرطانی است. البته گاهی این جوش‌های ریز و قرمز می‌تواند نشانه اولیه سرطان سینه هم باشد که در این صورت باید به آن توجه کنید. لکه‌های قرمز کوچک یکی از نشانه‌های از بیماری IBC است که گونه‌ای نادر از برست کنسر (سرطان سینه) محسوب می شود.

طبق آمارهای منتشر شده فقط در ایالات متحده آمریکا سالانه حدود 2 تا 4 درصد از بیماران سرطان پستان، به این نوع بیماری مبتلا هستند. در عین حال 7 تا 10 درصد از مرگ‌های ناشی از سرطان سینه را هم این بیماری تشکیل می‌دهد. برای درمان سرطان سینه مقاله مربوطه را مطالعه نمایید

توده بدخیم سرطانی در بیماری IBC وجود ندارد و این علامت در سایر انواع سرطان پستان دیده می‌شود. با این حال گاهی وجود جوش‌های قرمز رنگ می‌تواند نشانه‌ای از این بیماری باشد.

تفاوت جوش ناشی از گزش با بیماری‌های خطرناک

جوش‌هایی که از گزش حشرات هستند، به طور ناگهانی ظاهر می‌شوند. این نوع جوش‌ها با خارش همراه هستند. برای تشخیص جوش‌های ناشی از نیش حشرات علائم زیر را هم بررسی کنید:

  1. نیش ناشی از کک به صورت برآمدگی‌های کوچک قرمز هستند که به صورت سه‌تایی در کنار هم ایجاد می‌شوند.
  2. گزش پشه اغلب با برجستگی پف کرده به رنگ سفید و قرمز است.
  3. گزش ناشی از ساس به صورت خوشه هایی سه تا پنج‌تایی است و به صورت زیگزاگی هستند.

 پروتز پستان اصفهان | خطر جوش قرمز روی سینه

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

جوش‌های سینه اگر نشانه‌ای از گزش حشرات و یا واکنش آلرژیک باشد، با داروهای خانگی قابل درمان است. اما در مواردی که نقاط قرمز و جوش‌ها با علائم دیگری از جمله ایجاد توده، خروج ترشحات زردرنگ و خونی، احساس درد شدید در سینه همراه است، باید به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *