پروتز پستان اصفهان | . پروتز پستان اصفهان

آیا از اندازه سینه های خود ناراضی هستید؟

جراحی کوچک کردن سینه که در اصطلاح پزشکی، ماموپلاستی نام دارد، از جمله روش های جراحی است که به کوچک شدن سینه ها کمک می کند . ماموپلاستی جراحی است که امروزه بسیاری از خانم ها به انجام آن تمایل دارند، این عمل زیبایی یکی از بهترین جراحی های زیبایی اندام است که باعث تغییر سایز پستان (کوچک کردن سینه) و فرم دهی مجدد به آن می شود که البته سایز قابل قبولی بعد از جراحی حاصل می نماید.

البته با توجه به این که این عمل موجب از بین بردن عوارض ظاهری و ایرادات اندام می شود و مشکلاتی مانند گردن درد و شانه درد را اصلاح می کند جزو جراحی های زیبایی پلاستیک محسوب می شود. ماموپلاستی به خصوص برای خانم هایی سایز سینه های نا متعارف دارند مناسب است و باعث می شود که فرم ایده آل تر و معمول تری از سینه ها را داشته باشند.

بزرگ بودن سینه ها می تواند منجر به بروز احساس ناراحتی و یا درد در شانه ها و گردن و یا مشکلات خواب شود و جنبه های روانی زندگی فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. بزرگ بودن سینه ها هم چنین می تواند مشکلاتی را حین انجام برخی فعالیت ها و یا ورزش ایجاد کند. عمل پروتز سینه، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، روش سرپایی است و نیازی به بستری بودن فرد در بیمارستان نیست.

پس این گونه می توان گفت که تمامی خانم هایی که از بزرگ بودن سینه های خود، چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روانی، ناراضی هستند می توانند از مزایای جراحی ماموپلاستی بهره مند شوند. آن چه اهمیت دارد این است که بیماران باید از لحاظ بدنی در شرایط خوبی به سر ببرند و انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشند.


مطالب خواندنی و آموزنده دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :

افراد مناسب برای ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه | بسیاری از خانم ها برای پوشیدن لباس های مختلف و یا حضور در بخش های مختلف جامعه دچار مشکلاتی می شوند .که روحیات آن ها را تحت تاثیر قرار داده و فشارهای روانی را نیز متحمل می شوند. از این رو جراحی ماموپلاستی برایشان مناسب است.

برخی از خانم ها هم برای انجام فعالیت های روزمره، حتی خوابیدن و استراحت دچار مشکلاتی هستند . که همگی ناشی از بزرگ بودن سینه ها می باشد و در این صورت است .که نیاز مبرم برای انجام این جراحی احساس می شود.

عده ای از خانم ها نیز به دلیل بزرگی سایز سینه هایشان قادر نیستند . که ورزش های مورد علاقه خود را دنبال کنند و این مشکل مانع از احساس خوشایند یا داشتن اعتماد به نفس کافی در آن ها می شود.

ماموپلاستی همچنین در خانم هایی که از درد شانه و گردن رنج می برند .مناسب از چرا که بزرگ بودن سینه ها علاوه بر مشکلاتی که در ظاهر اندام ایجاد می کند به دلیل وزن بالایی که دارد باعث فشار آوردن به گردن و سرشانه ها می شود.

مزایای ماموپلاستی

از جمله مزایای ماموپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. سفت شدن سینه، کشیده شدن سینه به سمت بالا و در نهایت جوانسازی سینه
  2. نمای بهتر سینه به هنگام پوشیدن لباس
  3. برقراری توازن بیشتر میان سینه ها و بدن
  4. تسکین درد و ناراحتی ناشی از وزن زیاد سینه ها
  5. تسهیل انجام کارها و فعالیت های ورزشی مانند شنا
  6. بالا رفتن سطح اعتماد به نفس

نکته مهم در خصوص این روش جراحی، انتخاب جراح سینه ماهر و با تجربه در این زمینه و شرکت در جلسات مشاوره می باشد. در طول جلسات مشاوره، پزشک به معاینه کامل بافت سینه و بررسی سوابق پزشکی بیمار خود می پردازد. معمولا از بیمار خواسته می شود، پیش از جراحی نسبت به انجام تست ماموگرافی اقدام کند.

جراح پستان اصفهان | سینه های نامتقارن

نتایج ماموپلاستی

با این که بلافاصله بعد از جراحی، بیمار متوجه تغییر در اندازه سینه خود می شود. اما ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج اصلی این حراحی، با برطرف شدن التهاب مشخص شود. اسکارهای ناشی از این جراحی بعد از گذشت دوازده تا هجده ماه از جراحی برطرف خواهند شد.

آن چه که اهمیت دارد این است که این جراحی باید زمانی انجام شود . که رشد سینه ها متوقف شده باشد تا دیگر نگرانی در خصوص تغییر سایز سینه ها وجود نداشته باشد. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است . که بالا رفتن سن و یا تغییرات وزن می تواند بر روی بافت و ظاهر سینه ها تاثیر بگذارد. اما میزان تغییرات به مراتب کمتر از تغییرات قبل از جراحی خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *