جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه عملی است برای برداشتن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه‌ها انجام می شود. اگر سینه های بزرگ و نامتناسبی دارید که سبب درد گردن، کمر درد یا سایر علائم فیزیکی می شود، ممکن است بخواهید جراحی کوچک کردن سینه انجام دهید.

اکثر زنانی که جراحی کوچک کردن سینه انجام داده اند، از نتایج آن بسیار راضی هستند. مردان مبتلا به بیماری هایی مانند ژنیکوماستی که در آن سینه های مرد به طور غیر طبیعی بزرگ می شود نیز ممکن است نیاز به جراحی کوچک کردن سینه داشته باشند.

از آنجایی که این یک جراحی بزرگ است، باید از مزایا، عوارض احتمالی و آنچه در بهبودی دخیل است مطلع باشید. به جراحی کوچک کردن سینه ماموپلاستی کاهنده نیز گفته می شود که می تواند اندازه سینه ها را کاهش و شکل آنها را تغییر دهد.


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :

جراح پستان اصفهان | تکنیک های جراحی لیفت سینه

جراحی کوچک کردن سینه

یک عمل جراحی پلاستیک برای کوچک کردن سینه ها است. جراح پلاستیک چربی سینه، بافت غدد و پوست را برای کاهش اندازه و تغییر شکل و موقعیت آن بر روی قفسه سینه برمی دارد. این روش افزایش زیبایی ظاهری سینه ها، می‌تواند ناراحتی یا علائم دردناک مرتبط با سینه‌های بزرگ مانند کشیدگی عضلانی، درد و شکستگی پوست را تسکین دهد.

آیا کوچک کردن سینه برای من مناسب است؟

اگر می‌خواهید ظاهر خود را تغییر دهید یا اگر سینه‌های بزرگی دارید که باعث ایجاد عوارض زیر می‌شود، ماموپلاستی کاهشی می تواند به شما کمک کند.

  1. کشیدگی گردن
  2. سردرد
  3. درد شانه
  4. کمر درد
  5. عفونت های پوستی مزمن زیر چین سینه

چه بخواهید ناراحتی را از بین ببرید و چه بخواهید سینه های خود را برای ظاهری زیباتر تغییر شکل دهید، کوچک کردن سینه می تواند کمک کننده باشد.

جراحی کوچک کردن سینه چقدر طول می کشد؟

به طور کلی، جراحی حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد. برداشتن حجم اضافی سینه (چربی و بافت غدد)، ایجاد یک کانتور زیبایی و بستن زخم برای به حداقل رساندن جای زخم می تواند در برخی از بیماران زمان بیشتری ببرد.

بیماران با سینه های بسیار بزرگ ممکن است به جراحی پیچیده تری نیاز داشته باشند. جراح ممکن است قبل از کوچکتر کردن سینه هاله (ناحیه تیره تر اطراف نوک پستان) و نوک پستان را بردارد و بعد از کوچک شدن سینه دوباره آنها را بچسباند.

اسکارهای کوچک کردن سینه

از آنجایی که کوچک کردن سینه شامل بریدن و برداشتن پوست اضافی است، می‌تواند سبب زخم ها دائمی شود. اسکارها احتمالاً چند ماه قبل از محو شدن صورتی به نظر می‌رسند. آنها هرگز به طور کامل ناپدید نمی شوند، اما در نیمه های پایینی سینه ها قرار دارند. برای خانم‌ها، این مناطق معمولاً با لباس‌ پوشیده می‌شوند.

اما مردانی که تحت عمل جراحی ژنیکوماستی قرار می‌گیرند، زخم‌هایی خواهند داشت که وقتی بیمار بدون پیراهن است، قابل مشاهده است. اگر نگران جای زخم هستید، حتما با جراح خود در مورد تکنیک هایی صحبت کنید که می توانند به آن را به حداقل برسانند.

جراح پستان اصفهان | سینه های نامتقارن

چگونه برای جراحی کوچک کردن سینه آماده شویم؟

شما باید در شرایط جسمانی خوبی باشید تا از سلامت خودتان اطمینان حاصل کنید، بنابراین دستورالعمل جراح سینه خود را قبل و بعد از عمل جراحی مد نظر قرار دهید. قبل از عمل جراحی باید خانه خود را برای دوران ریکاوری آماده کنید و این موارد را در اختیار داشته باشید:

1- مقدار زیادی یخ

2- گاز پانسمان و حول

3- تی شرت و بلوز راحت

4- پماد ویژه یا کرم هایی که توسط جراح شما برای محل های برش توصیه می شود.

همچنین در صورتی که نیاز نیست بعد از عمل در بیمارستان بستری شوید، باید کسی را همراه داشته باشید تا شما را تا منزل برساند و حداقل شب اول را کنار شما بماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *