آمادگی قبل از گذاشتن پروتز سینه

پیش از انجام هر گونه جراحی زیبایی سینه ، با جراح خود درباره ترجیحات و انتظارات خود از اندازه و ظاهر پستان های خود مشورت کنید. پزشک شما موظف است درباره انواع و ابعاد مختلف پروتز سینه با شما صحبت کند و اطلاعات لازم را به شما بدهد. مراقبت های قبل از عمل پروتز سینه کارهایی است که باید با پزشکتان در مورد آن ها صحبت کنید که ممکن است شامل نخوردن انواع قرص یا کارهای خاصی باشند.

قبل از تصمیم گیری در خصوص گذاشتن ایمپلنت سینه دانستن موارد زیر تصور واقع بینانه ای به شما در مورد این عمل زیبایی می دهد:

  1. ایمپلنت سینه هیچ تأثیری در جلوگیری یا درمان افتادگی پستان ندارد و تنها در صورتی که نیاز داشته باشید ، جراح شما می تواند همزمان با انجام ماموپلاستی افزایشی، عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه را برای شما انجام دهد.
  2. ایمپلنت های سینه دائمی نیستند و اغلب بسته به جنس و میزان مراقبت پس از حدود ده الی پانزده سال نیاز به تعویض دارند.
  3. پروتز سینه هیچ اختلالی در شیردهی ایجاد نمی کند.
  4. قبل از انجام عمل پروتز سینه، آزمایشات لازم شامل ماموگرافی و سونوگرافی پستان از شما به عمل می آید. علاوه بر این، لازم است بین چهار الی شش هفته قبل از جراحی مصرف دخانیات را ترک کرده و چند روز قبل از جراحی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین پرهیز کنید. در روز عمل یک همراه با خود به مرکز جراحی بیاورید تا پس از عمل شما را تا منزل همراهی کند.

مطالب خواندنی و آموزنده دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان :


جراح پستان اصفهان | پروتز پستان اصفهان.

جراحی زیبایی سینه با پروتز سینه چگونه انجام می شود ؟

عمل جراحی ماموپلاستی افزایشی یا قراردادن پروتز سینه ، یک عمل جراحی است که به بیهوشی نیاز دارد. در نتیجه ، در آزمایشات قبل از عمل باید نسبت به سلامتی جسمانی بیمار و مضر نبودن استفاده از داروهای بیهوشی در فرد اطمینان حاصل شود. مراحل عمل پروتز سینه ارتباط مستقیمی با نوع عمل دارد. برای انجام پروتز سینه به طور کلی سه نوع تکنیک برش در پستان ها برای قرار دادن ایمپلنت ها وجود دارد :

  • برش هلالی زیر چین پستان

مزیت این نوع برش این است که دسترسی راحت تری برای قرار دادن ایمپلنت به جراح می دهد و محل اسکار یا زخم ناشی از جراحی ، معمولاً توسط سوتین پوشانده می شود. در عین حال، این روش ممکن است به داکت های شیری آسیب بزند و شیردهی پس از عمل پروتز سینه را با مشکل مواجه سازد.

  • برش در اطراف هاله پستان

این نوع برش بیشتر در افرادی توصیه می شود که قصد شیردهی در آینده را ندارند زیرا ممکن است آسیب جدی به مجاری شیری وارد کند. در مقابل این روش نیز دسترسی راحتی به جراح برای قرار دادن ایمپلنت و حفظ تقارن پستان ها می دهد و جای زخم ها به دلیل تیرگی هاله اطراف نوک پستان کمتر قابل مشاهده است.

  • برش زیر بغل (axillary)

در این روش جراح از جای طبیعی چین زیر بغل برای ایجاد برش استفاده می کند. مزیت این روش این است که هیچ گونه جای زخمی روی پستان ها ایجاد نمی کند. با این حال، در صورتی که در آینده نیاز به تجدید پروتز یا انجام عمل های جراحی اصلاحی دیگر روی پستان وجود داشته باشد ، تکرار این روش میسر نخواهد بود.

یکی از تکنیک های جدید جراحی ماموپلاستی افزایشی ، تکنیک تابا (TABA) که توسط دکتر فرهاد موسی زاده ابدا و معرفی گردیده است. در این روش به طور همزمان پوست و چربی های اضافه شکم برداشته می شود و از طریق همان شکاف شکمی برای فرد پروتز سینه قرار داده می شود. مزیت این روش بزرگ کردن پستان این است که هیچ گونه برشی در سینه های ایجاد نمی شود و جای اسکار بعد از عمل روی سینه ها وجود ندارد. اصولاً این روش برای افرادی به کار می رود که در نتیجه بارداری سینه و پوست شکم آن ها دچار افتادگی شده است و قصد دارند این افتادگی را نیز برطرف کنند. این روش برای افرادی که پتوز یا افتادگی شدید پستان دارند روش مناسبی نیست.

پس از ایجاد برش در محل مورد نظر، جراح پروتز پستان را در جای خود قرار می دهد و زخم های جراحی را با استفاده از بخیه می بندد. در روزها و هفته های اول پس از جراحی پروتز سینه التهاب و درد پستان رایج است که به مرور زمان برطرف می شود.

پروتز های پستان بسیار مقاوم هستند. به جز در موارد خاص که در اثر ورزش های سنگین، ضربات ناگهانی، تصادف و مانند این موارد دچار پارگی شوند. معمولا مشکلی ایجاد نمی کنند که در این موارد نیز با توجه جنس پروتز ها مشکلی ایجاد نمی شود . می توان با یک عمل اصلاحی پروتز قبلی را خارج و پروتز جدیدی را جایگزین کرد. در موارد محدودی شاهد تشکیل غلاف دردناک در اطراف پروتز توسط سیستم ایمنی فرد هستیم. که با انتخاب بهترین برند پروتز و روش جراحی به حداقل رسیده و نگرانی برای آن وجود ندارد.

پروتز پستان اصفهان | جراحی پروتز پستان

هزینه عمل جراحی زیبایی سینه

هزینه انجام عمل ماموپلاستی افزایشی یا قراردادن پروتز سینه تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله نوع ایمپلنت و متریال مصرفی، هزینه دریافتی بیمارستان ، و میزان مهارت و تخصص پزشک قرار دارد . و بسیار متغیر است. این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از افراد سودجو و غیر متخصص این عمل را با استفاده از پروتزهای بی کیفیت انجام می دهند . که ممکن است نتایج نامطلوب و گاهاً غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد.

در نتیجه ، در انتخاب بهترین جراح پروتز سینه هرگز هزینه را به عنوان تنها فاکتور تصمیم گیری در نظر نگیرید . استفاده از پروتزهای دارای FDA Approved نکته مهمی است . قیمت ها متاسفانه به دلیل تغییرات ارز در صورت استفاده از ابزار ها و تجهیزات پزشکی معتبر خارجی متغییر است .

هزینه پروتز سینه بر اساس نوع پروتز و میزان پیچیدگی جراحی تعیین می شود. دستمزد پزشک و هزینه های کلینیک بخشی از هزینه عمل پروتز سینه را تشکیل می دهند . پس از جلسه مشاوره و تعیین بیمارستان مد نظر شما و تعیین شیوه جراحی پروتز سینه قابل تعیین کردن است. اما یکی از هزینه های اصلی قیمت پروتز دائمی سینه است . که می توانید در صفحه قیمت پروتز سینه لیست قیمت برندهای مختلف را مشاهده نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *