جراح پستان اصفهان | جراحی بازسازی و ترمیم سینه

بازسازی و ترمیم سینه بعد از سرطان

جراحی بازسازی و ترمیم سینه | افرادی مبتلا به سرطان سینه می شوند . از دغدغه های بزرگی که ذهن آنها را به خود مشغول می سازد حفظ بافت سینه پس از درمان است. گاها پیش می آید که در طول جراحی سرطان پستان، جراح مجبور است که بخشی یا حتی تمامی بافت سینه را بردارد . اما بازسازی پستان بعد از درمان سرطان سینه قابل انجام است.

هدف از جراحی بازسازی پستان بعداز درمان سرطان بازگرداندن تغییرات ظاهری به حالت اولیه و قرینه سازی با بافت سینه دیگر است.

با توجه به پیشرفت های بسیار در حیطه پزشکی اکثریت جراحی ها به صورت محافظه کارانه صورت می گیرد در واقع بدین معنا است که جراح سینه سعی می نماید تا بافت سینه را حفظ کرده و قرینه سازی با بافت سینه مقابل صورت گیرد تا تغییر فاحشی در بافت سینه احساس نگردد. اما گاهی اوقات پیش می آید که قادر به حفظ بافت سینه نخواهیم بود و جراح سینه مجبور است در اتاق عمل اقدام به برداشتن بافت سینه نماید.

در چنین شرایطی گاهی بازسازی بافت سینه در همان موقع پس از تخلیه سینه و در مواردی پس از سه تا شش ماه انجام می شود تا حالت نرمال برای سینه اتفاق افتد.


مطالب پیشنهادی جراح پستان اصفهان دکتر رسول فاتحی فرد :

پروتز پستان اصفهان | جراحی بازسازی و ترمیم سینه .

بهترین زمان جراحی جراحی بازسازی و ترمیم سینه

بازسازی پس از درمان سرطان سینه کمی آزار دهنده بوده و با احساس درد و ناراحتی همراه خواهد بود اما با این وجود اکثریت این افراد این حس ناراحتی را تحمل می کنند و قصد به انجام جراحی می نمایند.

جراحی بازسازی پستان در دو زمان متفاوت انجام می گردد، گاهی بازسازی همزمان با درمان صورت می گیرد و گاهی پس از اتمام درمان های شیمی درمانی و رادیوتراپی انجام شود که معمولا این جراحی پس از شش ماه تا دو سال از پایان آخرین دوره رادیوتراپی بهترین زمان برای بازسازی خواهد بود.

نکاتی مهم درباره جراحی بازسازی سینه

نکاتی درباره جراحی بازسازی سینه وجود دارد که لازم است بدان دقت نمایید که عبارت است از:

قبل از آنکه تصمیم به جراحی بازسازی بگیرید بهتر است با آنکولوژیست در این زمینه مشورت نمایید تا اجازه انجام این جراحی را دریافت کنید. زیرا برای انجام عمل بازسازی پستان لازم است که با یک تیم جراح و آنکولوژیست مشورت نمایید، سپس برای جراحی اقدام کنید زیرا تصمیم به انجام این جراحی بدون مشورت با جراح سینه و آنکولوژیست نادرست خواهد بود.

پس از جراحی بازسازی سینه امکان شیردهی وجود ندارد، زیرا پس از جراحی احساس اولیه وجود نخواهد داشت اما از لحاظ ظاهری کاملا متناسب با آن شکلی است که فرد می خواهد و شباهت بسیار زیادی با یک سینه طبیعی خواهد داشت. نیاز به رعایت رژیم غذایی خاصی پس از بازسازی پستان نخواهد بود. به منظور پیشگیری از بروز عوارض عمل بازسازی پستان رعایت توصیه های پزشکی ضروری است و کمک کننده خواهد بود.

پروتز پستان اصفهان | روند انجام جراحی ماموپلاستی

روش های جراحی بازسازی و ترمیم سینه

در حقیقت جراحی بازسازی پستان یک جراحی ساده نخواهد بود و نتیجه جراحی به عواملی همچون؛ بیماری های زمینه ای همچون دیابت، عدم مصرف سیگار، خونرسانی بالایی پوست بستگی دارد. در صورتی که فرد به بیماری زمینه ای و خاصی مبتلا نباشد، ریسک عود سرطان کمتر خواهد بود.

جراحی بازسازی پستان به دلیل آنکه مدت زمان انجام جراحی بالاست در صورت آنکه خونرسانی به بافت به خوبی انجام نشود این امر می تواند موجب پس زدن فلپ شود. لذا افرادی که تصمیم به جراحی بازسازی پستان دارند در وهله ی اول بایستی کاملا آماده باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *