تأثیرات مواد معدنی بر سرطان پستان | جراح پستان اصفهان

تأثیرات مواد معدنی بر سرطان پستان

 بررسی تأثیرات ۴ نوع ماده معدنی در رابطه با سرطان پستان

سلنیم:

ماده ای است که در زمین وجود دارد. در مناطقی که این ماده بیشتر است احتمال ابتلاء به سرطان پستان کمتر است. امروزه در مولتی ویتامین ها نیز این ماده را وارد می کنند. ترب، گوجه فرنگی، کاهو و کلاً موادی که در زمین می رویند سلنیم را در خود دارند. غذاهای دریایی، امعاء و احشا (مثل جگر)، گوشت و لبنیات نیز جزو منابع سلنیم به شمار می آیند. جوشاندن یا آسیاب کردن مواد غذایی، مقدار سلنیم آنها را کاهش می دهد.

روی:

که در دو مرحله زندگی بسیار مؤثر است یکی در بچه ها و دیگری در پوکی استخوان دوران یائسگی. به همین علت توصیه می شود در افرادی که سرطان پستان دارند، به علت کاهش دادن مصرف گوشت قرمز که سرشار از روی است، برای جبران این کمبود از روی به صورت دارو استفاده شود. سایر منابع غنی از روی عبارتند از غذاهای دریایی، حبوبات و غلات که البته جذب روی موجود در حبوبات و غلات کمتر است.

کلسیم :

ما معمولاً به دلیل کم ورزش کردن، دریافت کم نور آفتاب و نبودن شیر و ماست در اولویت برنامه غذایی خودمان، با کمبود کلسیم مواجه هستیم . اگر پوکی استخوان نداشته باشیم ۲ لیوان شیر و ماست در روز لازم داریم که البته برای جذب کلسیم آن به ویتامین D هم نیازمندیم.

– گل کلم، شلغم، کلم، کرفس، کنگر، شیر و لبنیات دارای کلسیم هستند.

– هویج، نارنگی، طالبی و توت فرنگی دارای ویتامین D هستند.

در مواردی که شیمی درمانی انجام شده است و نیز در دوران یائسگی، باید از کلسیم همراه با ویتامین D استفاده کرد. قرص کلسیم باید صبح یا ظهر مصرف شود تا در طی حرکت جذب شود در غیر اینصورت منجر به بروز سنگ کلیه می شود.

تأثیرات مواد معدنی بر سرطان پستان | جراح پستان اصفهان

آهن:

منابع غذایی غنی از آهن عبارتند از انواع گوشت، برنج، اسفناج، لوبیا، ذرت، کاهو و گندم. شیر و فرآورده های آن تنها گروه غذایی است که از نظر منبع آهن ضعیف است ولی آهن آن خوب جذب می شود. پختن، مقدار زیادی از آهن را از بین می برد. آهن باید همراه آب میوه مصرف شود. در اینگونه موارد اسید فولیک نیز مصرف شود.

کسانی که بعد از شیمی درمانی، آزمایش خون داده و تشخیص کم خونی داشته اند باید آهن و اسید فولیک مصرف کنندو کسانی که کم خونی ندارند نباید آهن مصرف کنند.

غذاهای فیبردار بیشتر بخورید:

مصرف غذاهای فیبردار برای محافظت بدن در برابر سرطان به خصوص سرطان های دستگاه گوارش توصیه می شوند. فیبرها قسمتی از سبزیجات و میوه جات هستند که به حفظ سلامتی دستگاه گوارش کمک می کنند و از یبوست جلوگیری می کنند.

گیاه خواری، مصرف میوه‌جات، سبزیجات، نخود سبز، عدس، آجیل ها و دیگر حبوبات مقدار فیبر رژیم غذایی را افزایش می دهند. خوردن مواد نشاسته ای (سیب زمینی، برنج) گر چه دارای فیبر هستند، ولی ممکن است موجب چاقی شوند.

از انواع مختلف غذاهای فیبردار مانند میوه ها و سبزیجات و غلات به مقدار بیشتر استفاده کنید.رژیم غذایی باید شامل مقدار زیادی میوه ها، سبزیجات و مواد و دانه های گیاهی باشد و نیز باید مقدار چربی را در رژیم غذایی به حداقل رساند.

به یاد داشته باشید:

قبل از آنکه هر نوع ویتامین یا مواد تکمیلی به وعده های غذایی خود بیافزایید باید حتماً در مورد رژیم غذایی مناسب پس از درمان با پزشکتان مشورت کنید.

 


| دکتر رسول فاتحی فرد جراح پستان اصفهان |

مطالب پیشنهادی :

عوامل خطر تغذیه ای برای سرطان

گزینه های جراحی بازسازی پستان

بازسازی پستان ها پس از ماستکتومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *